Echipa Sheriff Tiraspol a pierdut meciul cu Inter Milano și ajunge pe locul trei în grupă

09:12 | 04.11.2021 Categorie: Sport

Chişinău, 4 nov. /MOLDPRES/. Echipa Sheriff Tiraspol a pierdut cu 1-3, pe teren propriu, în fața formației Inter Milano, transmite MOLDPRES.

Campioana Republicii Moldova la fotbal, Sheriff, a fost învinsă aseară de Inter Milano în etapa a 4-a a fazei grupelor UEFA Champions League. Jucătorii italieni au înscris toate golurile în repriza a doua. Golul de onoare al echipei din Tiraspol a fost marcat de Adama Traore, în prelungirile partidei.

Celălalt meci al grupei D, din care face parte și echipa tiraspoleană, Real Madrid – Shakhtior Donețk, s-a terminat cu victoria spaniolilor care au învins cu 2-1.

În clasamentul grupei D, conduce Real Madrid, cu 9 puncte. Urmează Inter (7), Sheriff (6) și Shakhtar (1).

Echipa moldoveană va juca pe 24 noiembrie, pe stadionul Sheriff cu Real Madrid.