ro

 

Externe
11 Martie, 2026 / 08:48
/ 16 Martie, 2015

Putin a reapărut în public, după zece zile de absenţă

Moldpres
Agenția Informațională de Stat

Moscova, 16 mar. /MOLDPRES/. Președintele Rusiei, Vladimir Putin, a apărut luni în public după o absență de zece zile care a dat naştere unui val de zvonuri și speculații, relatează MOLDPRES cu referire la surse electronice.

Preşedintele rus s-a întîlnit cu preşedintele Kîrgîstanului, Almazbek Atambayev, la o reşedinţă oficială de lîngă Sankt Petersburg, scrie HotNews.ro.

Este vorba despre a doua întîlnire între cei doi preşedinţi de la începutul lui 2015, relatează Tass online.

Putin a apărut ultima dată în public pe 5 martie, cînd l-a primit pe premierul italian Matteo Renzi la Kremlin.

Vladimir Putin şi-a anulat săptămîna trecută participarea la o serie de evenimente planificate anterior, inclusiv o vizită în Kazahstan şi semnarea unui acord cu republica separatistă georgiană Osetia de Sud, relatează AFP.

 

 

/Editor M.Cucu/