R. Moldova a întrecut Grecia în preliminariile Campionatului European de futsal
Chişinău, 29 ian. /MOLDPRES/. Echipa națională a Republicii Moldova de fotbal în sală a întrecut ieri, cu 3 la 1, naționala Greciei, transmite MOLDPRES.
Potrivit Federației Moldovenești de Fotbal, în cadrul preliminariilor Campionatului European 2022 la futsal, naționala moldovenească a întrecut, la Chișinău, într-un meci fără spectatori, echipa națională a Greciei cu scorul de 3-1. Golurile au fost înscrise de Iulian Cojocaru (min. 11) Constantin Burdujel (min. 17) Andrei Negară (min. 22) și respectiv Marios Ntatis (min. 11).
Meciul s-a desfășurat la Complexul Sportiv „Futsal Arena FMF” din comuna Ciorescu. Echipa de arbitri a fost condusă de Dario Pezzuto (Italia), Daniele D’Adamo (San Marino) și Olga Tanschi (Republica Moldova).
foto: fmf.md
Andrei Belici, campion la Indoor Archery World Series U21 în Elveția
Halterofilul Stanislav Uja a cucerit bronzul la Campionatul European U20 din Albania
Adriana Conac a câștigat medalia de bronz la Europenele U20 de haltere
Mihail Latîșev a adus Moldovei prima medalie la Europenele de Judo U23
Chișinăul găzduiește pentru prima dată Campionatul European de Judo U23
18 sportivi moldoveni vor concura la Campionatul European de judo U-23, organizat la Chișinău
Naționala Moldovei, două meciuri decisive în noiembrie. Lilian Popescu a anunțat stranierii convocați
Alexandr Gaidarlî aduce încă o medalie pentru Moldova la Campionatul Mondial U-23
Luptătorul Alexandrin Guțu devine pentru a treia oară consecutiv campion mondial U23
Republica Moldova a obținut două medalii la Campionatul Mondial de lupte U-23
Luptătoarea Irina Rîngaci a adus o nouă medalie de aur Moldovei
Naționala Moldovei a încheiat la egalitate meciul cu Estonia din preliminariile Campionatului Mondial 2026
Comitetul Internațional Olimpic a decernat premiile fair-play pentru JO 2024
Naționala Moldovei întâlnește Estonia în preliminariile Campionatului Mondial 2026
Președinta Maia Sandu s-a întâlnit cu Președintele Ucrainei, Volodymyr Zelenskyy, la Haga
TOP REALIZĂRI 2025 // Viceprim-ministrul Eugeniu Osmochescu: „A fost un an de performanță pentru economia Republicii Moldova - nivel record de digitalizare a serviciilor publice”
Premierul Alexandru Munteanu, la Forumul dedicat reformei justiției și combaterii corupției: „Reforma justiției este despre viitorul Republicii Moldova – despre încrederea cetățenilor, dezvoltarea economică și locul nostru firesc în familia europeană
Un bărbat, condamnat la 19 ani de închisoare pentru violență în familie și viol
Oficial rus: Ucraina și Federația Rusă se află „în pragul” unui acord de pace
Premiera spectacolului „Macbeth”, o incursiune în mintea omului contemporan, la Teatrul Republican „Luceafărul”
FOTO // Blocul chirurgical al Spitalului raional Cahul, renovat capital. Investițiile se cifrează la peste 2,2 milioane de lei
VIDEO // Premierul Alexandru Munteanu: „O justiție independentă este o condiție de bază pentru creșterea economică și bunăstarea cetățenilor”
Franța cere „garanții de securitate robuste” pentru Kiev înainte de orice concesie teritorială
Ministrul Finanțelor: „Alinierea la standardele europene nu este doar o cerință a UE, ci un beneficiu pentru cetățeni”
Bărbat rănit într-un incendiu izbucnit într-o parcare din Chișinău
Republica Moldova a devenit membru permanent al Rețelei Europene a Inspecțiilor Judiciare
A promis mașini din UE la preț mic, dar a dispărut cu banii. Organizatorul unei escrocherii auto, trimis în judecată
VIDEO // Autoritățile anunță facilități fiscale pentru cetățenii care au credite ipotecare
Un magistrat din capitală a fost eliberat din funcție după sesizarea Procuraturii Anticorupție
FOTO // Parlamentul găzduiește expoziția „Dialoguri vizuale” dedicată tradițiilor de iarnă