
Autoritatea Aeronautică Civilă a autorizat alte șase zboruri
Chişinău, 15 mar. /MOLDPRES/. Autoritatea Aeronautică Civilă a anunțat că, pentru 15 martie 2022, a autorizat șase zboruri spre și dinspre Republica Moldova, comunică MOLDPRES.
Potrivit surei citate, astăzi vor avea loc două zboruri ale delegațiilor oficiale; un zbor Cargo, poștă DHL; un zbor de repatriere a cetățenilor israelieni, operat de compania aeriană ”Sky Up”, pe cursa Chișinău-Tel Aviv- Chișinău; un zbor Cargo umanitar, operat de compania aeriană „Air Moldova”, pe cursa Chișinău-Tel Aviv- Chișinău; un zbor de repoziționare operat de compania aeriană "Fly One".
Spațiul aerian al Republicii Moldova rămâne închis pe perioada stării de urgență, în scopul asigurării siguranței și securității aviației civile.
Foto: MIDR
Leul se apreciază față de euro și dolar
Calea Ferată din Moldova va beneficia de expertiză tehnică internațională pentru integrarea în rețelele logistice europene și globale
BNM și BNR intensifică dialogul prin proiecte comune și schimb de bune practici în domeniul monetar și numismatic
Producătorii agricoli, invitați la un seminar despre valorificarea potențialului bioeconomic al soiei
VIDEO // Circa 80 la sută din pilonii Liniei electrice Vulcănești–Chișinău au fost instalați
Cotația dolarului crește, iar euro se depreciază ușor
Raportarea în domeniul controlului și auditului intern va fi digitalizată
Prețurile de consum au scăzut ușor în august. MDED: „Un semnal încurajator că inflația se diminuează”
Oportunitățile de a dezvolta afaceri în Moldova în domeniul utilizării hidrogenului și regenerabilelor, prezentate companiilor germane
Șeful diplomației poloneze cere instituirea unei zone de interdicție aeriană deasupra Ucrainei
VIDEO // Republica Moldova va analiza la Bruxelles Capitolul 11 – Agricultură și dezvoltare rurală
Rusia a pierdut 1.095.520 de soldați de la începutul invaziei din 2022, anunță Statul Major al Forţelor Armate ale Ucrainei
Vremea extremă din această vară a costat Europa 43 de miliarde de euro
Sancțiuni de peste 330 mii lei aplicate de Fisc pentru activități ilicite de întreprinzător
Serviciul 112 și poliția implementează noi proceduri pentru apelurile electorale
Agenda Reuniunii Teatrelor Naționale Românești, 15 septembrie: Spectacolul „Electra” pe scena Teatrului Național „Mihai Eminescu”
Cotații în scădere pentru euro și dolar la început de săptămână
Încălcarea spațiului aerian românesc de către drone ruse este „inacceptabilă”, declară șefa diplomației UE
Cozi și trafic intens la ieșirea din R. Moldova prin PTF Palanca-Maiaki-Udobnoe
FOTO// Festivalul Pădurilor de la Condrița a adunat mii de vizitatori
Ministra Justiției a felicitat notarii cu Ziua profesională: „Profesia de notar rămâne un garant al actului juridic autentic și al securității juridice”
Zelenski își îndeamnă aliații să oprească mașinăria de război rusă prin sancțiuni
Uniți prin cultură și dragoste de neam: Scuarul Parlamentului a adunat un public numeros, din toată țara, la Gala Festivalului-concurs național „Te cânt, Patrie și Neam”
Cetățenii sunt așteptați la Festivalul Pădurilor. Poliția recomandă doritorilor să opteze pentru transportul centralizat, care va fi gratuit
Maia Sandu: „Oriunde ne poartă drumurile, rămânem uniți prin legătura cu Moldova și prin dorința de a o vedea pașnică, liberă și prosperă”