ro

 

Societate
01 Mai, 2026 / 11:34
/ 11 Octombrie, 2021

70 de pompieri cu 18 unități de tehnică au intervenit în capitală pentru a stinge incendiul la un depozit

Moldpres
Agenția Informațională de Stat

Chişinău, 11 oct. /MOLDPRES/. 70 de salvatori și pompieri cu 18 unități de tehnică din cadrul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență au intervenit ieri pentru a stinge incendiul la un depozit în capitală, pe str. Industrială, comunică MOLDPRES.

Potrivit IGSU, apelul la Serviciul 112 a fost recepționat la ora 09:43. Ajunși la fața locului, angajații Inspectoratului au stabilit că arde o suprafață de 200 m2 a unui depozit în care erau păstrate televizoare și calculatoare vechi, precum și materiale de vopsea.

Incendiul a fost lichidat la ora 15:04. Victime nu au fost raportate. Circumstanțele, cauza si prejudiciile materiale urmează a fi stabilite.

Foto: IGSU


 
Ultimele Știri
/ Acum 1 zi

Noi facilități fiscale pentru modernizarea universităților din Moldova

/ Acum 1 zi

METEO // Cod Galben de înghețuri pentru data de 1 mai

/ Acum 1 zi

Străinii din Moldova vor avea un nou statut legal și document unic de rezidență

/ Acum 1 zi

Doi deținuți au fost condamnați la 23 și 25 de ani pentru omor și escrocherie imobiliară

/ Acum 1 zi

FOTO, VIDEO // Procurorul General, Alexandru Machidon, a depus jurământul de învestire în funcție. Maia Sandu: „Este important ca realizările instituției să fie consolidate pentru a recâștiga încrederea cetățenilor în sistemul de justiție”

/ Acum 1 zi

Două persoane, salvate după un incendiu izbucnit într-o locuință din Bălți

/ Acum 1 zi

DOC // Mecanismul de amalgamare voluntară a unităților administrativ-teritoriale a fost îmbunătățit. Modificările legislative, publicate în Monitorul Oficial

/ Acum 1 zi

O avocată și un deținut, condamnați pentru trafic de substanțe psihotrope în penitenciar

/ Acum 1 zi

FOTO // Prima grupă de creșă a fost inaugurată la Hâncești, printr-un parteneriat între UNICEF și sectorul privat

/ Acum 1 zi

VIDEO // Percheziții în penitenciarele din țară. Mai mulți deținuți, implicați în scheme de colectare a banilor pentru susținerea unei organizații criminale

/ Acum 1 zi

Capitolul de mediu este printre cele mai costisitoare în negocierile de aderare la UE. Ministrul Mediului: „Fără sprijinul UE, reformele de mediu ar dura zeci de ani”

/ Acum 1 zi

Alexandru Machidon preia oficial funcția de Procuror General

/ Acum 1 zi

Cazul Ludmilei Vartic: IGP a achitat procedura de exhumare și expertiza medico-legală care urmează a fi efectuată

/ Acum 1 zi

Meteorologii prognozează pentru joi ploi slabe și cer variabil