ro

 

Societate
05 Iulie, 2026 / 13:45
/ 22 August, 2022

Bunuri de circa 3,3 mln de lei au fost puse sub sechestru de ARBI

Moldpres
Agenția Informațională de Stat

Chişinău, 22 aug. /MOLDPRES/. Agenția de Recuperare a Bunurilor Infracționale (ARBI) a CNA a aplicat sechestru pe bunuri în valoare de circa 3,3 milioane de lei, săptămâna trecută. Printre bunuri indisponibilizate se numără 4 încăperi locative, 4 terenuri agricole și 3 terenuri pentru construcții, comunică MOLDPRES.

Potrivit CNA, în aceeași perioadă Direcţia analitică a CNA a finalizat 7 analize operaționale și a inițiat altele 8 noi; Direcţia legislaţie și expertiză anticorupție a recepționat 9 proiecte de acte normative pentru expertizare și a remis autorilor 18 rapoarte de expertiză și 14 avize, iar în cancelaria Centrului au fost înregistrate 1300 de  materiale.


 
Ultimele Știri
/ Acum 1 zi

CNAS a finanțat pensiile și alocațiile sociale a beneficiarilor care dețin carduri bancare

/ Acum 1 zi

Sesiunea suplimentară de BAC va avea loc în perioada 13-20 iulie. Candidații trebuie să depună cereri de participare

/ Acum 2 zile

VIDEO // Rețea de trafic de droguri coordonată prin Telegram, destructurată. Trei persoane au fost reținute pentru comercializarea substanțelor narcotice în Chișinău

/ Acum 2 zile

Cod galben de vânt puternic pe întreg teritoriul Republicii Moldova

/ Acum 2 zile

VIDEO // Peste 50 de persoane au fost extrădate în Republica Moldova de la începutul anului

/ Acum 2 zile

Absolvenții de gimnaziu și-au aflat notele la examene, după examinarea contestațiilor

/ Acum 2 zile

SATUL EUROPEAN // Canalizare modernă, drumuri și iluminat public extins pentru locuitorii satului Zaim

/ Acum 2 zile

Rezultatele finale la BAC, afișate în centrele de examene: rata de promovare a crescut

/ Acum 2 zile

Un bărbat a murit, iar trei persoane au fost rănite într-un accident produs lângă Orhei

/ Acum 2 zile

Republica Moldova pregătește noi reguli pentru munca pe platformele digitale

/ Acum 2 zile

Al doilea lot de vaccin antirabic din acest an a ajuns în Republica Moldova

/ Acum 2 zile

VIDEO // Un bărbat a fost reținut în flagrant după o escrocherie de 140.000 de lei

/ Acum 2 zile

Mamă solitară, salvată de la exploatare sexuală în Turcia. O femeie din Cahul, condamnată la șapte ani de închisoare

/ Acum 2 zile

Înmatricularea mașinilor importate a fost simplificată: procedurile pot fi efectuate la orice subdiviziune a ASP