ro

 

Societate
23 Iunie, 2026 / 01:29
/ 03 Octombrie, 2022

Meteorologii au anunțat vreme răcoroasă pentru această săptămână

Moldpres
Agenția Informațională de Stat

Chişinău, 3 oct. /MOLDPRES/. Meteorologii au anunțat pentru această săptămână vreme răcoroasă, pe întreg teritoriul țării, informează MOLDPRES.

Solicitat de agenție, sinopticianul Ia Verșinina de la Serviciul Hidrometeorologic de Stat a menționat că săptămâna curentă va fi mai rece decât cea anterioară.

„Ziua, temperatura aerului va indica +18..+24ºC, iar noaptea mercurul termometrelor va urca până la +12ºC. Cerul va fi variabil, vântul va sufla slab moderat”, a spus sursa citată.

Totodată, meteorologul a specificat că, în această săptămână, nu se prevăd precipitații.

De asemenea, potrivit prognozelor, începând cu săptămâna viitoare, vremea se va încălzi ușor, pe alocuri vor cădea ploi.


 
Ultimele Știri
/ Acum 1 zi

FOTO // Tineri din șapte țări și profesori americani au vizitat Parlamentul Republicii Moldova în ultima săptămână

/ Acum 1 zi

Meteorologii au emis Cod galben de caniculă pentru centrul și sudul țării

/ Acum 1 zi

FOTO // Igor Grosu, la 10 ani de „DescOperă”: „Cultura și frumusețea locurilor noastre pot aduce oamenii împreună și pot promova Republica Moldova în lume”

/ Acum 1 zi

Actualizări la Serviciul 112. Dispecerii și operatorii învață noile funcționalități ale sistemului

/ Acum 1 zi

Ministra Muncii explică profesorilor noile reguli privind concediile: „Nu pierdeți nicio zi de odihnă, nici banii de concediu. Schimbarea modului de calcul nu înseamnă mai puțină odihnă, ci doar o nouă formulă, iar zilele acumulate până acum rămân neatinse”

/ Acum 1 zi

Sinodul Mitropoliei Basarabiei a desemnat doi candidați pentru slujirea de mitropolit

/ Acum 1 zi

Natalia Plugaru explică modificările privind concediile: „ Nimeni nu pierde nici zilele de odihnă, nici banii de concediu”

/ Acum 1 zi

Locuitorii capitalei, îndemnați să consume produse locale. Târguri și iarmaroace în toate sectoarele Chișinăului

/ Acum 1 zi

Șefa statului Maia Sandu a felicitat lucrătorii medicali și farmaciștii cu prilejul sărbătorii profesionale: „Vă mulțumesc pentru profesionalismul și devotamentul cu care salvați vieți”

/ Acum 1 zi

Atenție, călători! Trafic intens la punctul de frontieră Giurgiulești-Galați, pe sensul de ieșire din țară

/ Acum 2 zile

Administratorul Î.S. „Moldatsa”, Dumitru Vanghelie, a fost demis

/ Acum 2 zile

Administratorii de bloc din Moldova au un nou ghid practic de lucru

/ Acum 2 zile

Peste 200 de medici și experți internaționali reuniți la Chișinău pentru viitorul chirurgiei cardiovasculare

/ Acum 2 zile

Un marș al familiei a avut loc la Chișinău