Procurorii au descins la Centrul medicilor de familie de la Botanica
Chişinău, 21 feb. /MOLDPRES/. În dimineața zilei de astăzi, procurorii și oamenii legii au descins cu percheziții la biroul și domiciliul unui medic din cadrul Centrului medicilor de familie Nr. 3 de la Botanica, comunică MOLDPRES.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Procuraturii Generale, Mariana Cherpec, în prezent oamenii legii așteaptă avocatul medicului pentru ca acesta să fie recunoscut în calitate de bănuit.
Descinderile au avut loc în cadrul unei cauze penale pornite pe faptul falsificării certificatelor de COVID-19 și introducerea datelor false în sistemul informatic.
Cu detalii revenim.
FOTO // Digitalizarea serviciilor publice la Ungheni va fi sprijinită de o expertă Microsoft din SUA
Prima ședință de lucru prezidată de Mitropolitul Antonie: Activitatea pastorală și parteneriatele cu instituțiile, printre priorități
Fermierii, îndemnați să ia măsuri împotriva atacurilor mistreților asupra culturilor agricole
ANI a constatat o avere nejustificată de peste 300 de mii de lei în cazul unui fost vicepreședinte al Judecătoriei Chișinău
VIDEO // Inspectorii de mediu intensifică verificările în cazul deșeurilor descoperite în raionul Criuleni
CSJ menține decizia CSM în cazul Ruxandei Pulbere. Fosta judecătoare nu a promovat evaluarea externă
VIDEO // Încărcătura explozivă din drona căzută la Copanca a fost detonată controlat de geniștii Armatei Naționale
Peste o sută de tentative de fraudă telefonică au fost prevenite în weekend. O victimă a pierdut aproape 150.000 de lei
VIDEO // Tânăr de 18 ani, arestat pentru trafic de droguri. Polițiștii au ridicat hașiș și cocaină
Ministerul Apărării: Drona Gheran-2 prăbușită la Copanca va fi detonată controlat de geniști
Noi detalii în cazul cadavrelor descoperite în iazul din Dănceni, Ialoveni. Ambele victime sunt femei
A început admiterea la liceu: actele vor putea fi depuse în două etape
Drona de la Copanca a căzut lângă o casă. Două persoane au fost evacuate
Laboratoare de științe și clase de matematică din nouă școli model au fost modernizate și dotate cu echipamente de ultimă generație
VIDEO // Doi concubini au fost condamnați la câte 10 ani de închisoare pentru contrabandă cu droguri din Kazahstan
VIDEO // Numărul denunțurilor de corupere activă în structurile MAI a crescut cu peste 60% în primul semestru
VIDEO // Noi percheziții în dosarul centrului de apel implicat în fraude informatice: opt suspecți sunt investigați
Peste 14 600 de persoane au solicitat ambulanța în ultima săptămână. Cele mai multe cazuri au fost urgențe cardiovasculare
Armata Națională a dat start instruirii rezerviștilor din acest an
Franța marchează Ziua Națională
Agenda evenimentelor, marți, 14 iulie
Kievul a fost atacat cu rachete balistice
Euro și dolarul se apreciază ușor
Republica Moldova și UE deschid astăzi negocierile pentru Clusterul 6 de aderare
Maia Sandu, la reuniunea Coaliției de Voință: „Securitatea Ucrainei este securitatea Moldovei”
FOTO // Președinta Maia Sandu, de la Paris: ,,Securitatea cetățenilor și a țării este preocuparea noastră cea mai importantă"
METEO // Ploi izolate și temperaturi de până la +30°C pe 14 iulie
VIDEO // Ministerul Mediului investighează cele trei cazuri de poluare. Gheorghe Hajder: „Vinovații riscă cele mai dure sancțiuni”
VIDEO // Oportunități pentru absolvenții de gimnaziu: Peste 2.600 de locuri bugetare disponibile în învățământul dual
SATUL EUROPEAN // Apă potabilă și un spațiu comunitar modern în comuna Grinăuți