ro

 

Societate
25 August, 2026 / 06:39
/ 01 Februarie, 2021

Serviciul de Protecție și Pază de Stat va fi reorganizat

Moldpres
Agenția Informațională de Stat

Chişinău, 1 feb. /MOLDPRES/. Serviciul de Protecție și Pază de Stat /SPPS/ va fi reorganizat, iar astăzi angajații instituției au fost anunțați despre reorganizare, comunică MOLDPRES.

Potrivit Serviciului de presă al SPPS, pentru moment, în cadrul SPPS activează o comisie de specialitate care elaborează o nouă structură, astfel încât să fie optimizate cheltuielile și să sporească eficiența serviciului.

Conform surse citate, restructurarea SPPS face parte din prioritățile de activitate ale instituției pentru anul 2021.

foto simbol


 
Ultimele Știri
/ Acum 22 ore

O dronă neidentificată a survolat spațiul aerian al Republicii Moldova

/ Acum 1 zi

Agenda evenimentelor, luni, 24 august

/ Acum 1 zi

Din 23 august, în Republica Moldova intră în vigoare noi reguli pentru protecția datelor personale

/ Acum 1 zi

Vasile Tofan, după ce a înotat peste Bosfor alături de fiul său: „Cursa s-a încheiat pe continentul european, exact în direcția în care merge și țara noastră”

/ Acum 1 zi

FOTO // Patru comunități din R. Moldova și România atrag 1,4 milioane de euro pentru proiecte culturale și dezvoltare locală

/ Acum 1 zi

Copil de 5 ani, în stare gravă după ce a fost lovit de o mașină la Orhei

/ Acum 1 zi

Premierul Vasile Tofan traversează înot Bosforul, într-o cursă de 6,5 km la Istanbul: „Este simbolic pentru Moldova”

/ Acum 1 zi

Moldova sunt EU // Ana Stîncă, de la Căușeni la Dublin: „Oriunde am merge în lume, purtăm cu noi valorile de acasă”

/ Acum 2 zile

FOTO // Banii Fondului Național pentru Mediu ajung în proiecte concrete în localități din raioanele Cimişlia şi Anenii Noi

/ Acum 2 zile

Debitul Nistrului atinge noi minime istorice, iar autoritățile pregătesc măsuri urgente

/ Acum 2 zile

FOTO // Un bloc din Edineț intră într-un proiect pentru eficiență energetică cu sprijinul Norvegiei și Germaniei

/ Acum 2 zile

Republica Moldova va marca 35 de ani de Independență cu paradă militară și concert în centrul Chișinăului

/ Acum 2 zile

FOTO // Ministrul Mediului Gheorghe Hajder despre centrul de gestionare a deșeurilor de la Bulboaca: „Nu va fi adus gunoiul din toată țara în raionul Anenii Noi”

/ Acum 2 zile

Dronă de tip Shahed, detectată în această dimineaţă în spațiul aerian al Republicii Moldova