Sheriff Tiraspol părăsește ediția Ligii Campionilor din acest an
Chişinău, 10 aug. /MOLDPRES/. Echipa de fotbal Sheriff Tiraspol părăsește actuala ediție a Ligii Campionilor, după ce a suferit înfrângeri în ambele manșe în fața cehilor de la Viktoria Plzen, cu 1-2, transmite MOLDPRES.
Cu toate acestea, campioana Republicii Moldova își va continua parcursul european în play-off-ul UEFA Europa League, conform Federaţiei Moldoveneşti de Fotbal (FMF).
„Sheriff Tiraspol va juca cu FC Pyunik (Armenia). Meciul tur va avea loc în deplasare pe 18 august, iar returul pe 25 august la Chișinău”, indică FMF.
Foto: FMF
Medalie de aur pentru Moldova! Luptătorul Alexandr Gaidarlî a devenit campion european la categoria 70 kg
BTA: Președinta Comitetului Olimpic Bulgar, Vesela Lecheva, a transmis un mesaj de felicitare femeilor din sport cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii
Republica Moldova va găzdui, în premieră, Campionatul Mondial de judo pentru cadeți
Campionatul Național de haltere la seniori: trei medalii de aur și record continental pentru Ion Badanev
SATUL EUROPEAN // Investiție de peste 1,2 milioane de lei în infrastructura sportivă din Hoginești, Călărași
Orașul Nisporeni, desemnat capitala sportului 2026: buget de 2 milioane de lei pentru activități sportive și culturale
BTA: Bulgaria a câștigat trei medalii de aur și două de argint la Campionatele Balcanice de Atletism în sală
Jocurile Olimpice de iarnă Milano-Cortina 2026 se încheie cu o ceremonie spectaculoasă la Verona
Republica Moldova a devenit campioană europeană la tir cu arcul în sală
Peste 150 de judocani s-au duelat pentru titlul național la U21, la Arena Chișinău
BTA: Bulgaria câștigă în premieră titlul european feminin pe echipe la badminton
Republica Moldova și-a încheiat participarea la Jocurile Olimpice de Iarnă
Naționala de fotbal a R. Moldova și-a aflat adversarele din Liga Națiunilor! Grupă complicată pentru ,,tricolori" în Liga C - Kazahstan, Slovacia și Insulele Feroe
Mai mulți bani pentru sportul moldovenesc. 91,5 milioane de lei alocate pentru dezvoltarea federațiilor
Ministrul Energiei, Dorin Junghietu: „Toți consumatorii afectați de deconectările electrice au fost realimentați cu energie prin circuite alternative”
Institutul Mamei și Copilului, despre starea minorei din Râșcani: „Este conștientă, în stare satisfăcătoare și cooperează cu echipa medicală”
Mai multe localități din Nisporeni, Fălești, Hâncești și Ungheni, deconectate de la energia electrică. Ministrul Dorin Junghietu anunță conectarea liniei de 110kV, în regim insularizat
Poliția semnalează imixtiuni în investigarea dispariției adolescentei din Râșcani: „Cazul a ajuns de rezonanță publică fiind bazat pe date eronate”
Moldova își consolidează parteneriatele economice și de securitate la Forumul Diplomatic de la Antalya
Ministra Natalia Plugaru, cu referire la minora dispărută din Râșcani: „Specialiștii din domeniul social vor monitoriza starea copilului pentru a oferi asistență psihologică și suport specializat”
Ministerul Sănătății: „Investigațiile medicale au depistat prezența Tramadolului în probele biologice colectate de la minora din raionul Râșcani”
IGP oferă noi detalii în cazul adolescentei dispărute din Râșcani: „Minora și-a petrecut întreaga zi în compania prietenului său”
MMPS investighează cazul minorei dispărute din Râșcani. Ministra Natalia Plugaru: „Este o familie care era în vizorul asistenței sociale de mai mult timp”
Caz tragic la Dondușeni. Un minor de 15 ani a decedat în urma unei altercații cu un adolescent
Adolescenta din raionul Telenești, găsită de polițiști. IGP: „Este în afara oricărui pericol”
Cazul dispariției minorei din Râșcani. IGP anunță că medicul-legist nu a depistat urme de violență și nici leziuni cu caracter sexual
De Paștele Blajinilor, circa 400 de pompieri și salvatori vor fi la datorie pentru a interveni în situații de risc
Un târg al locurilor de muncă va fi organizat în capitală. Șefa ANOFM, Raisa Dogaru: „O platformă în care angajatorii și angajații au posibilitatea să comunice”
În Republica Moldova este marcată Ziua comemorării victimelor foametei organizate din anii 1946 – 1947
Meteorologii prognozează pentru zilele de odihnă precipitații și cer variabil