ro

 

Sport
03 Ianuarie, 2026 / 10:40
/ 26 August, 2020

Sheriff Tiraspol va juca cu echipa azeră Qarabag

Moldpres
Agenția Informațională de Stat

Chişinău, 26 aug. /MOLDPRES/. Campioana Republicii Moldova la fotbal, „Sheriff Tiraspol”, va juca astăzi cu cea mai bună echipă din Azerbaidjan, „Qarabag”, în a doua etapă a Ligii Campionilor, transmite MOLDPRES.

Meciul va începe la ora 19.00 și se va desfășura pe stadionul “Tofiq Bahramov” din Baku. Echipa de arbitri, în frunte cu Nikolai Balakin, ajutat la margini de Victor Matiash și Serghei Pristupa, provine din Ucraina. Și al patrulea arbitru, Andrei Kovalenko, este tot ucrainean.

În prima rundă, echipa azeră a trecut de formația „Sileks” din Macedonia, iar “Sheriff Tiraspol” a întrecut echipa “Fola Ash” din Luxemburg.

Conform noului program competițional al cupelor europene, meciurile rundelor preliminare se vor juca o singură dată.

Campioana Republicii Moldova a mai jucat de două ori în cupele europene cu formația azeră, de fiecare dată fiind eliminată.


 
Ultimele Știri
/ 05 Noiembrie, 2025

Vadim Crețul câștigă aurul la Mondialul de powerlifting pentru sportivii nevăzători

/ 04 Noiembrie, 2025

Lilian Popescu a anunțat lotul pentru meciurile cu Italia și Israel. Doi jucători, convocați în premieră

/ 04 Noiembrie, 2025

Andrei Belici, campion la Indoor Archery World Series U21 în Elveția

/ 04 Noiembrie, 2025

Halterofilul Stanislav Uja a cucerit bronzul la Campionatul European U20 din Albania

/ 02 Noiembrie, 2025

Adriana Conac a câștigat medalia de bronz la Europenele U20 de haltere

/ 02 Noiembrie, 2025

Mihail Latîșev a adus Moldovei prima medalie la Europenele de Judo U23

/ 01 Noiembrie, 2025

Chișinăul găzduiește pentru prima dată Campionatul European de Judo U23

/ 29 Octombrie, 2025

18 sportivi moldoveni vor concura la Campionatul European de judo U-23, organizat la Chișinău

/ 27 Octombrie, 2025

Naționala Moldovei, două meciuri decisive în noiembrie. Lilian Popescu a anunțat stranierii convocați

/ 27 Octombrie, 2025

Alexandr Gaidarlî aduce încă o medalie pentru Moldova la Campionatul Mondial U-23

/ 24 Octombrie, 2025

Luptătorul Alexandrin Guțu devine pentru a treia oară consecutiv campion mondial U23

/ 22 Octombrie, 2025

Republica Moldova a obținut două medalii la Campionatul Mondial de lupte U-23

/ 20 Octombrie, 2025

Luptătoarea Irina Rîngaci a adus o nouă medalie de aur Moldovei

/ 14 Octombrie, 2025

Naționala Moldovei a încheiat la egalitate meciul cu Estonia din preliminariile Campionatului Mondial 2026