ro

 

Politică
07 Ianuarie, 2026 / 03:15
/ Acum 1 zi

CEC: Gestionarii publicității politice trebuie să prezinte rapoartele până pe 15 ianuarie

Comisia Electorală Centrală (CEC) reamintește deținătorilor și gestionarii dispozitivelor de publicitate fixă sau mobilă care au difuzat publicitate politică și electorală în anul 2025 că au obligația să transmită rapoartele privind semestrul II până pe 15 ianuarie, comunică MOLDPRES.

Potrivit sursei citate, rapoartele trebuie să includă schema de amplasare a publicității, numărul spațiilor oferite și sumele încasate de la furnizori sau distribuitori care acționează în numele acestora.

Rapoartele vor fi expediate în format electronic.


 
Ultimele Știri
/ 29 Decembrie, 2025

GALERIE FOTO // Ultima ședință a Cabinetului de miniștri în 2025, în obiectivul MOLDPRES

/ 29 Decembrie, 2025

Ultima ședință a Guvernului din 2025 // Premierul Alexandru Munteanu: „Încheiem anul fără restanțe”

/ 29 Decembrie, 2025

Programul Național de Aderare la UE, actualizat: reforme-cheie planificate până în 2029

/ 29 Decembrie, 2025

Remanieri de cadre, aprobate la ședința Guvernului

/ 29 Decembrie, 2025

Parlamentul se întrunește în ultima ședință din acest an

/ 28 Decembrie, 2025

Vicepremierul Mihai Popșoi: „Suntem încrezători și sperăm că noul an va fi un an al păcii - o pace durabilă, justă și sustenabilă”

/ 27 Decembrie, 2025

INTERVIU MOLDPRES // Vicepremierul Mihai Popșoi, despre acordul de pace din Ucraina: „Nicio discuție despre R. Moldova nu poate avea loc fără participarea Chișinăului. Ne-am asigurat de acest lucru”

/ 26 Decembrie, 2025

TOP 5 realizări ale MAE în 2025: integrare europeană, sprijin internațional și diplomație extinsă

/ 26 Decembrie, 2025

Ambasadorul Vladislav Kulminski, întrevedere cu Secretarul de Stat al SUA, Marco Rubio: dialogul moldo-american, orientat spre rezultate concrete

/ 24 Decembrie, 2025

Ultima ședință plenară din 2025 va avea loc pe 29 decembrie. Deputații vor discuta bugetul și proiecte de aliniere la UE

/ 23 Decembrie, 2025

PAS marchează 10 ani de la înființare: „Împreună am făcut istorie și continuăm drumul european”

/ 23 Decembrie, 2025

Moldova și Israel își consolidează cooperarea juridică: Parlamentul urmează să ratifice un nou acord

/ 23 Decembrie, 2025

Fără vize în spațiul Schengen: Facilitatea rămâne în vigoare pentru cetățenii Republicii Moldova, confirmă Comisia Europeană

/ 23 Decembrie, 2025

Republica Moldova va avea noi ambasadori în România, Ucraina, Franța și China