Informațională
de Stat

Liverpool s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor la fotbal

07:43 | 07.03.2018 Categorie: Sport

Chişinău, 7 mar. /MOLDPRES/. Formaţia britanică Liverpool a încheiat la egalitate, ieri, pe teren propriu, scor 0-0, meciul jucat în compania echipei portugheze FC Porto, în cea de-a doua manşă a optimilor Ligii Campionilor, dar s-a calificat în sferturi graţie succesului categoric obţinut în tur, cu scorul de 5-0, informează MOLDPRES.

Liverpool: Karius - Gomez, Matip, Lovren, Moreno - Can (Klavan 80'), Henderson, Milner - Mane (Salah 74'), Firmino (Ings 62'), Lallana. Antrenor: Jurgen Klopp.

FC Porto: Casillas - Pereira, Felipe, Reyes, Dalot - Costa, Torres, Andre (S. Oliveira 62'), Corona - Aboubakar (Paciencia 80'), Majeed (R. Pereira 68'). Antrenor: Sergio Conceicao.

În sferturile de finală ale Ligii Campionilor s-a calificat, marţi, şi deţinătoarea trofeului, Real Madrid, care învins Paris Saint-Germain atât în tur, cu scorul de 3-1, cât şi în retur, scor 2-1.

Astăzi sunt programate partidele Tottenham Hotspur - Juventus Torino, în tur 2-2, şi Manchester City - FC Basel, în tur 4-0.