ro ru en

Agenția
Informațională
de Stat

Înotătorii moldoveni au urcat pe podiumul de premiere în cadrul unui turneu din Polonia

10:00 | 14.04.2022 Categorie: Sport

Chişinău, 14 apr. /MOLDPRES/. Doi înotători moldoveni au obținut rezultate bune în turneul de calificare pentru Cupa Poloniei la înot, transmite MOLDPRES.

Federația de înot a Republicii Moldova a anunțat că sportivii moldoveni, Denis Șveț și Pavel Alovațchii au urcat pe podiumul de premiere în cadrul turneul internațional de calificare la Cupa Poloniei la înot.

Sportivul Denis Șveț a ocupat locul al doilea la proba de 200 metri bras seniori, iar Pavel Alovațchii s-a clasat pe locul 3 la 400 metri stil liber cu rezultatul 4.00.79.